Aktualności - Faba

Aktualności

Aktualoności

kocioool2

Firma Faba bierze udział w Programie obniżania emisji, anty smogowym oraz dofinansowania do kotłów ekologicznych, jako sprzedawca wysokiej jakości kotłów ekologicznych znanych marek.  Oferujemy kotły firm:  SAS, Rakoczy, Ogniwo, Zgoda, Defro oraz kontakt z dobrymi instalatorami i pomoc w wyborze prawidłowego kotła.

kotły objęte programem:

„ZGODA” WIEPRZ:
-ISKRA
-ISKRA-PLUS
-ISKRA-EKO
-EKO-ZGODA

SAS:
-SOLID
-BIO SOLID
-EFFEKT
-BIO EFFEKT

Rakoczy Stal:
-Cortina Pellet
-Cortina

SMO OGNIWO:
-EKO PLUS M

DEFRO:
-KOMPAKT EKOPELL
-SIGMA EKOPELL
-SMART EKOPELL
-SIGMA UNI
-BIO SLIM
-SIGMA

 

IMG_0967

W dniu 5.06.2017 o godz. 18.15 w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych przy ul. Kopernika 71 w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami miasta na temat kotłów 5 klasy oraz dofinansowań z programów anty-smogowych.

Tego samego dnia na placu, przy sąsiadującej z Zespołem Szkół, parafii Ducha Świętego odbyła się wystawa kotłów firm:
Elektromet, Rakoczy, SAS, Lazar, Tekla, Kolton, Ogniwo oraz Zgoda.
Odwiedzający mogli zobaczyć produkty tych producentów, głównie Kotły 5 klasy, oraz zapytać się przedstawicieli o szczegóły i dostępne opcje.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem pośród mieszkańców.

cortina_img

Dnia 07.06.2017  W radlinie na parkingu przed odziałem przy ulicy Rybnickiej 125 odbędzie się wystawa kotłów firmy Rakoczy.

plakat kotly 5

Grupa Inicjatywy Antysmogowej organizuje spotkanie informacyjne dotyczące programu dofinansowań do wymiany źródeł ciepła na nowe niskoemisyjne. Spotkanie odbędzie się:

5.06.2017

o godz. 18.15

w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych

ul. Kopernika 71 w Wodzisławiu Śląskim

 Na placu, przy sąsiadującej z Zespołem Szkół, parafii Ducha Świętego odbędzie się

wystawa kotłów 5 klasy

od godz. 16.00

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

IMG_20170514_145143

Wzorem ubiegłych lat w tym roku również uczestniczyliśmy w Eko Wystawie w Pietrowicach Wielkich. Naszym partnerem był producent kotłów Rakoczy Stal Sp. z o. o.

Głównym elementem ekspozycji był kocioł Cortina. Jest to wyjątkowo nowatorski na polskim rynku kocioł, opalany węglem sortymentu groszek. Ekogroszek jest jednym z najtańszych źródeł ogrzewania, a rewelacyjna, bo ponad 92% sprawność kotła, pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet o 46% w stosunku do kosztów ogrzewania najoszczędniejszymi, kondensacyjnymi kotłami gazowymi.

Stoisko cieszyło się zainteresowaniem odwiedzających. Mamy nadzieję, że zaowocuje to decyzjami o zakupie i zadowoleniem klientów po montażu.

Eko Wystawa

Eko Wystawa

Eko Wystawa

Eko Wystawa

BRETA PELET

BRETA PELET to urządzenie przystosowane do spalania peletu o średnicy do 8 mm i długości do 35 mm. Urządzenia te cechują się wysoką sprawnością (powyżej 91%) i są w pełni zautomatyzowane - zarówno rozpalanie jak i sterowanie procesem spalania jest w pełni automatyczne. Termokominki są bardzo praktyczne, mimo niewielkich wymiarów, użytkownik ma do dyspozycji pojemny zasobnik na paliwo, który w modelu 24 kW jest w stanie pomieścić do 35 kg peletu.

Konstrukcja BRETA PELET jest bardzo uniwersalna. Urządzenia mogą być ekologicznym źródłem ciepła we współpracy z instalacją c.o./c.w.u.. Jednak, podobnie jak w przypadku zwykłych kominków, termokominki te można również zainstalować wolnostojąco w pomieszczeniu mieszkalnym. W tym przypadku nie wymagają one osobnego pomieszczenia technicznego. BRETA PELET są bardzo wygodne i proste w obsłudze. Czynności podczas użytkowania sprowadzają się zwykle do nastawy żądanej temperatury pracy i uzupełnienia zapasu peletu. Jest to możliwe dzięki inteligentnej automatyce, która w pełni kontroluje pracę urządzenia, instalacji c.o./c.w.u. i samoczyszczącemu się modulowanemu palnikowi peletowemu.

CHARAKTERYSTYKA

 • dostępne 2 modele: o mocy 18 lub 24 kW
 • oszczędne i przyjazne środowisku naturalnemu źródło ciepła
 • wbudowany płaszcz wodny
 • możliwość instalacji w pomieszczeniu mieszkalnym - urządzenia nie wymagają pomieszczenia technicznego
 • samoczyszczący się modulowany palnik peletowy
 • inteligentna automatyka kontrolująca pracę termokominka instalacji c.o./c.w.u.
 • w pełni zautomatyzowane rozpalanie i sterowanie procesem spalania
 • możliwość podłączenia zasobnika c.w.u.
 • możliwość podłączenia dodatkowego regulatora temperatury pomieszczenia
 • zasobnik na pelet (do 35 kg)
 • bogate wyposażenie:

- automatyka
- pompa obiegowa
- naczynie wzbiorcze
- zawór bezpieczeństwa
- termostat
- wyjmowany pojemnik na popiół

 • w zestawie zawór temperaturowy dla ochrony temperatury powrotu
 • atrakcyjna cena
 • 3 lata gwarancji
Viking Smart

W ofercie firmy BIAWAR pojawił się nowy podgrzewacz elektryczny wody VIKING SMART. Podgrzewacze z tej serii to urządzenia ciśnieniowe wyposażone w zaawansowany elektroniczny regulator sterujący, optymalizujący pracę podgrzewacza, a także poprawiający komfort i oszczędność użytkowania.

Regulator SMART oparty jest o "samouczący" algorytm sterujący, który śledzi nawyki użytkowników, dostosowując temperaturę oraz dostępność ciepłej wody w zależności od wymagań domowników. W okresach zwiększonego zapotrzebowania, regulator podnosi temperaturę c.w.u. aby sprostać wymaganiom użytkowników. W okresach poza szczytowym zapotrzebowaniem, regulator utrzymuje temperaturę minimalnego komfortu cieplnego, zmniejszając tym samym zużycie energii.

Viking ikonki

 • Doskonała izolacja termiczna

Urządzenia są izolowane za pomocą gęstej, bezfreonowej pianki poliuretanowej, która zapewnia doskonałe parametry termoizolacyjne urządzeń. Doskonała izolacja w połączeniu z inteligentnym sterowaniem SMART daje klasę energetyczną B, nawet dla podgrzewaczy o pojemnościach 100 i 120 litrów, co jest wynikiem niespotykanym na rynku.

 • Najlepsze komponenty

Do budowy podgrzewaczy VIKING SMART wykorzystywane są komponenty najwyższej jakości, które wpływają na wyjątkową trwałość urządzeń. Potwierdzeniem tego jest aż 7-letnia gwarancja (pod warunkiem wymiany anody co  najmniej raz na 18 miesięcy).

Viking ikonki

Dostępne pojemności: 60 l, 80 l, 100 l i 120 l.

 

Logo BIAWAR

Z dniem 3.04.2017 r. w życie wejdzie nowy cennik BIAWAR. Ceny większości produktów zostały podniesione ze względu na rosnące ceny surowców, a w szczególności ceny stali.

W nowym katalogu pojawi się kilka nowości, spośród których na szczególną uwagę zasługują elektryczne podgrzewacze VIKING SMART, wyposażone w zaawansowany elektroniczny regulator sterujący pozwalający na znaczne oszczędności energii.

Viking Smart

Kospel

Od 20.03.2017 r. zaczął obowiązywać nowy katalog Kospel z cennikiem. Zmiana cen podyktowana jest głównie wzrostem cen stali oraz innych kosztów produkcji. Poziom podwyżki jest zróżnicowany - dla większości urządzeń mieści się w przedziale ok. 2-7%.

Nowy katalog z cennikiem 2017 obejmuje m.in. produkty wprowadzone do oferty w ostatnich miesiącach.

NOWOŚCI w katalogu

Wymiennik przeznaczony do montażu pod kotłem gazowym lub elektrycznym SWK Termo Top

SWK_Termo_Top

Urządzenie posiada króćce przyłączeniowe skierowane do góry. Dostępne są pojemności 120 i 140 litrów w dwóch kolorach: białym i grafitowym. Zastosowanie izolacji o grubości 65mm, wykonanej z pianki PUR pozwoliło uzyskać klasę efektywności energetycznej klasaklasa-a . Bardzo dobra izolacja ogranicza straty ciepła nawet o 50%! W porównaniu z podobnym wymiennikiem w klasie C daje to oszczędności energii sięgające 320 kWh w ciągu roku.

SWW Termo Duo i SBW Termo Trio - wymieniki c.w.u. z dwoma i trzema wężownicami

SBW_Termo_Trio

Oferta firmy została poszerzona o nowe modele wymienników c.w.u. o pojemności 300 i 500 litrów:

 • SWW - z dwoma wężownicami spiralnymi umieszczonymi w dolnej części zbiornika
 • SBW - z trzema wężownicami spiralnymi - dwie wężownice zlokalizowane w dolnej części zbiornika i jedna w górnej części zbiornika.

SV i SVW - nowe pojemności zbiorników buforowych

SV_SVW

W ofercie firmy pojawiły się również zbiorniki buforowe o pojemnościach 200 i 1000 litrów. Urządzenia produkowane są w dwóch wersjach:

 • SV - zbiornik buforowy, nieemaliowany
 • SVW - zbiornik buforowy, nieemaliowany, z wężownicą

SP-180.A - wymiennik w klasie energetycznej A

SP-180_A

Wymiennik płaszczowy SP-180 Termo-S będzie oferowany dodatkowo w nowej wersji, zapewniającej klasę efektywności energetycznej klasa-a. SP-180.A posiada bardzo dobrą izolację, która ogranicza straty ciepła nawet o 50%! W porównaniu z podobnym wymiennikiem w klasie C daje to oszczędności energii sięgające 380 kWh w ciągu roku.

EKD - elektryczne kotły dwufunkcyjne

EKD_Kotly_dwufunkcyjne

W ofercie pojawiła się nowa linia kotłów dwufunkcyjnych z serii EKD. Kotły do współpracy z instalacją c.o. z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o poj. 130l.

 • EKD.L - wersja podstawowa, należy wyposażyć dodatkowo w pokojowy regulator temperatury
 • EKD.M.WiFi - wersja ze sterownikiem pogodowym, z możliwością zdalnej regulacji przy pomocy komputera, tabletu lub smartfona

POC Luna inox - 5-litrowy ogrzewacz z klasą A

POC_Luna_5_600W

Pojemnościowy ogrzewacz z serii POC Luna inox został zmodernizowany i zyskał bardzo dobrą izolację cieplną. Dzięki temu ogrzewacz został sklasyfikowany wśród najbardziej energooszczędnych urządzeń i posiada klasę efektywności energetycznej klasa-a.
Ogrzewacz jest produkowany w wersjach z grzałką o mocy 2 kW lub 0,6 kW.

Promienniki podczerwieni

IH_Promienniki_podczerwieni

Firma KOSPEL wprowadziła do oferty nową grupę produktów - promienniki podczerwieni z serii IH GoldSun. Promienniki dają uczucie przyjemnego ciepła podobnie jak promienie słoneczne. Idealnie nadają się do montażu na tarasach, otwartych przestrzeniach, halach, warsztatach itp.

 

Wideo przedstawia wykonywanie otworów głębinowych do gruntowych pomp ciepła