Aktualności - Faba

Aktualności

Aktualoności

DSC_0224cropresiz

W dniu 18.09.2017 Firma FABA uczestniczyła w Szkoleniu na temat Systemów Rekuperacji zorganizowanym przez firmę Stiebel Eltron w Hotelu Ostrawa w Wodzisławiu Śląskim.
Szkolenie było skierowane do instalatorów oraz dystrybutorów, w celu poinformowania o dostępnych opcjach i systemach oferowanych przez firmę Stiebel Eltron, oraz ich zastosowaniach.

kocioool2

Firma Faba bierze udział w Programie obniżania emisji, anty smogowym oraz dofinansowania do kotłów ekologicznych, jako sprzedawca wysokiej jakości kotłów ekologicznych znanych marek.  Oferujemy kotły firm:  SAS, Rakoczy, Ogniwo, Zgoda, Defro oraz kontakt z dobrymi instalatorami i pomoc w wyborze prawidłowego kotła.

kotły objęte programem:

„ZGODA” WIEPRZ:
-ISKRA
-ISKRA-PLUS
-ISKRA-EKO
-EKO-ZGODA

SAS:
-SOLID
-BIO SOLID
-EFFEKT
-BIO EFFEKT

Rakoczy Stal:
-Cortina Pellet
-Cortina

SMO OGNIWO:
-EKO PLUS M

DEFRO:
-KOMPAKT EKOPELL
-SIGMA EKOPELL
-SMART EKOPELL
-SIGMA UNI
-BIO SLIM
-SIGMA

 

IMG_0967

W dniu 5.06.2017 o godz. 18.15 w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych przy ul. Kopernika 71 w Wodzisławiu Śląskim odbyło się spotkanie z przedstawicielami miasta na temat kotłów 5 klasy oraz dofinansowań z programów anty-smogowych.

Tego samego dnia na placu, przy sąsiadującej z Zespołem Szkół, parafii Ducha Świętego odbyła się wystawa kotłów firm:
Elektromet, Rakoczy, SAS, Lazar, Tekla, Kolton, Ogniwo oraz Zgoda.
Odwiedzający mogli zobaczyć produkty tych producentów, głównie Kotły 5 klasy, oraz zapytać się przedstawicieli o szczegóły i dostępne opcje.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem pośród mieszkańców.

cortina_img

Dnia 07.06.2017  W radlinie na parkingu przed odziałem przy ulicy Rybnickiej 125 odbędzie się wystawa kotłów firmy Rakoczy.

plakat kotly 5

Grupa Inicjatywy Antysmogowej organizuje spotkanie informacyjne dotyczące programu dofinansowań do wymiany źródeł ciepła na nowe niskoemisyjne. Spotkanie odbędzie się:

5.06.2017

o godz. 18.15

w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych

ul. Kopernika 71 w Wodzisławiu Śląskim

 Na placu, przy sąsiadującej z Zespołem Szkół, parafii Ducha Świętego odbędzie się

wystawa kotłów 5 klasy

od godz. 16.00

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

IMG_20170514_145143

Wzorem ubiegłych lat w tym roku również uczestniczyliśmy w Eko Wystawie w Pietrowicach Wielkich. Naszym partnerem był producent kotłów Rakoczy Stal Sp. z o. o.

Głównym elementem ekspozycji był kocioł Cortina. Jest to wyjątkowo nowatorski na polskim rynku kocioł, opalany węglem sortymentu groszek. Ekogroszek jest jednym z najtańszych źródeł ogrzewania, a rewelacyjna, bo ponad 92% sprawność kotła, pozwala obniżyć koszty ogrzewania nawet o 46% w stosunku do kosztów ogrzewania najoszczędniejszymi, kondensacyjnymi kotłami gazowymi.

Stoisko cieszyło się zainteresowaniem odwiedzających. Mamy nadzieję, że zaowocuje to decyzjami o zakupie i zadowoleniem klientów po montażu.

Eko Wystawa

Eko Wystawa

Eko Wystawa

Eko Wystawa

BRETA PELET

BRETA PELET to urządzenie przystosowane do spalania peletu o średnicy do 8 mm i długości do 35 mm. Urządzenia te cechują się wysoką sprawnością (powyżej 91%) i są w pełni zautomatyzowane - zarówno rozpalanie jak i sterowanie procesem spalania jest w pełni automatyczne. Termokominki są bardzo praktyczne, mimo niewielkich wymiarów, użytkownik ma do dyspozycji pojemny zasobnik na paliwo, który w modelu 24 kW jest w stanie pomieścić do 35 kg peletu.

Konstrukcja BRETA PELET jest bardzo uniwersalna. Urządzenia mogą być ekologicznym źródłem ciepła we współpracy z instalacją c.o./c.w.u.. Jednak, podobnie jak w przypadku zwykłych kominków, termokominki te można również zainstalować wolnostojąco w pomieszczeniu mieszkalnym. W tym przypadku nie wymagają one osobnego pomieszczenia technicznego. BRETA PELET są bardzo wygodne i proste w obsłudze. Czynności podczas użytkowania sprowadzają się zwykle do nastawy żądanej temperatury pracy i uzupełnienia zapasu peletu. Jest to możliwe dzięki inteligentnej automatyce, która w pełni kontroluje pracę urządzenia, instalacji c.o./c.w.u. i samoczyszczącemu się modulowanemu palnikowi peletowemu.

CHARAKTERYSTYKA

 • dostępne 2 modele: o mocy 18 lub 24 kW
 • oszczędne i przyjazne środowisku naturalnemu źródło ciepła
 • wbudowany płaszcz wodny
 • możliwość instalacji w pomieszczeniu mieszkalnym - urządzenia nie wymagają pomieszczenia technicznego
 • samoczyszczący się modulowany palnik peletowy
 • inteligentna automatyka kontrolująca pracę termokominka instalacji c.o./c.w.u.
 • w pełni zautomatyzowane rozpalanie i sterowanie procesem spalania
 • możliwość podłączenia zasobnika c.w.u.
 • możliwość podłączenia dodatkowego regulatora temperatury pomieszczenia
 • zasobnik na pelet (do 35 kg)
 • bogate wyposażenie:

- automatyka
- pompa obiegowa
- naczynie wzbiorcze
- zawór bezpieczeństwa
- termostat
- wyjmowany pojemnik na popiół

 • w zestawie zawór temperaturowy dla ochrony temperatury powrotu
 • atrakcyjna cena
 • 3 lata gwarancji
Viking Smart

W ofercie firmy BIAWAR pojawił się nowy podgrzewacz elektryczny wody VIKING SMART. Podgrzewacze z tej serii to urządzenia ciśnieniowe wyposażone w zaawansowany elektroniczny regulator sterujący, optymalizujący pracę podgrzewacza, a także poprawiający komfort i oszczędność użytkowania.

Regulator SMART oparty jest o "samouczący" algorytm sterujący, który śledzi nawyki użytkowników, dostosowując temperaturę oraz dostępność ciepłej wody w zależności od wymagań domowników. W okresach zwiększonego zapotrzebowania, regulator podnosi temperaturę c.w.u. aby sprostać wymaganiom użytkowników. W okresach poza szczytowym zapotrzebowaniem, regulator utrzymuje temperaturę minimalnego komfortu cieplnego, zmniejszając tym samym zużycie energii.

Viking ikonki

 • Doskonała izolacja termiczna

Urządzenia są izolowane za pomocą gęstej, bezfreonowej pianki poliuretanowej, która zapewnia doskonałe parametry termoizolacyjne urządzeń. Doskonała izolacja w połączeniu z inteligentnym sterowaniem SMART daje klasę energetyczną B, nawet dla podgrzewaczy o pojemnościach 100 i 120 litrów, co jest wynikiem niespotykanym na rynku.

 • Najlepsze komponenty

Do budowy podgrzewaczy VIKING SMART wykorzystywane są komponenty najwyższej jakości, które wpływają na wyjątkową trwałość urządzeń. Potwierdzeniem tego jest aż 7-letnia gwarancja (pod warunkiem wymiany anody co  najmniej raz na 18 miesięcy).

Viking ikonki

Dostępne pojemności: 60 l, 80 l, 100 l i 120 l.

 

Logo BIAWAR

Z dniem 3.04.2017 r. w życie wejdzie nowy cennik BIAWAR. Ceny większości produktów zostały podniesione ze względu na rosnące ceny surowców, a w szczególności ceny stali.

W nowym katalogu pojawi się kilka nowości, spośród których na szczególną uwagę zasługują elektryczne podgrzewacze VIKING SMART, wyposażone w zaawansowany elektroniczny regulator sterujący pozwalający na znaczne oszczędności energii.

Viking Smart

Kospel

Od 20.03.2017 r. zaczął obowiązywać nowy katalog Kospel z cennikiem. Zmiana cen podyktowana jest głównie wzrostem cen stali oraz innych kosztów produkcji. Poziom podwyżki jest zróżnicowany - dla większości urządzeń mieści się w przedziale ok. 2-7%.

Nowy katalog z cennikiem 2017 obejmuje m.in. produkty wprowadzone do oferty w ostatnich miesiącach.

NOWOŚCI w katalogu

Wymiennik przeznaczony do montażu pod kotłem gazowym lub elektrycznym SWK Termo Top

SWK_Termo_Top

Urządzenie posiada króćce przyłączeniowe skierowane do góry. Dostępne są pojemności 120 i 140 litrów w dwóch kolorach: białym i grafitowym. Zastosowanie izolacji o grubości 65mm, wykonanej z pianki PUR pozwoliło uzyskać klasę efektywności energetycznej klasaklasa-a . Bardzo dobra izolacja ogranicza straty ciepła nawet o 50%! W porównaniu z podobnym wymiennikiem w klasie C daje to oszczędności energii sięgające 320 kWh w ciągu roku.

SWW Termo Duo i SBW Termo Trio - wymieniki c.w.u. z dwoma i trzema wężownicami

SBW_Termo_Trio

Oferta firmy została poszerzona o nowe modele wymienników c.w.u. o pojemności 300 i 500 litrów:

 • SWW - z dwoma wężownicami spiralnymi umieszczonymi w dolnej części zbiornika
 • SBW - z trzema wężownicami spiralnymi - dwie wężownice zlokalizowane w dolnej części zbiornika i jedna w górnej części zbiornika.

SV i SVW - nowe pojemności zbiorników buforowych

SV_SVW

W ofercie firmy pojawiły się również zbiorniki buforowe o pojemnościach 200 i 1000 litrów. Urządzenia produkowane są w dwóch wersjach:

 • SV - zbiornik buforowy, nieemaliowany
 • SVW - zbiornik buforowy, nieemaliowany, z wężownicą

SP-180.A - wymiennik w klasie energetycznej A

SP-180_A

Wymiennik płaszczowy SP-180 Termo-S będzie oferowany dodatkowo w nowej wersji, zapewniającej klasę efektywności energetycznej klasa-a. SP-180.A posiada bardzo dobrą izolację, która ogranicza straty ciepła nawet o 50%! W porównaniu z podobnym wymiennikiem w klasie C daje to oszczędności energii sięgające 380 kWh w ciągu roku.

EKD - elektryczne kotły dwufunkcyjne

EKD_Kotly_dwufunkcyjne

W ofercie pojawiła się nowa linia kotłów dwufunkcyjnych z serii EKD. Kotły do współpracy z instalacją c.o. z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o poj. 130l.

 • EKD.L - wersja podstawowa, należy wyposażyć dodatkowo w pokojowy regulator temperatury
 • EKD.M.WiFi - wersja ze sterownikiem pogodowym, z możliwością zdalnej regulacji przy pomocy komputera, tabletu lub smartfona

POC Luna inox - 5-litrowy ogrzewacz z klasą A

POC_Luna_5_600W

Pojemnościowy ogrzewacz z serii POC Luna inox został zmodernizowany i zyskał bardzo dobrą izolację cieplną. Dzięki temu ogrzewacz został sklasyfikowany wśród najbardziej energooszczędnych urządzeń i posiada klasę efektywności energetycznej klasa-a.
Ogrzewacz jest produkowany w wersjach z grzałką o mocy 2 kW lub 0,6 kW.

Promienniki podczerwieni

IH_Promienniki_podczerwieni

Firma KOSPEL wprowadziła do oferty nową grupę produktów - promienniki podczerwieni z serii IH GoldSun. Promienniki dają uczucie przyjemnego ciepła podobnie jak promienie słoneczne. Idealnie nadają się do montażu na tarasach, otwartych przestrzeniach, halach, warsztatach itp.