Aktualności - Faba

Aktualności

Aktualoności

Baner1_partnerzy_1500x1057

Wiosenna promocja Stiebel Eltron przepływowych ogrzewaczy wody

Kup ogrzewacz wody. Odbierz ręcznik.

 • Akcja rozpoczyna się 1 marca 2021r., kończy z dniem 30 czerwca 2021r. i skierowana do Klientów indywidualnych.
 • Akcją promocyjną są objęte elektroniczne i hydrauliczne przepływowe ogrzewacze wody serii SELECT oraz EIL.
 • Zakup 1 sztuki dowolnego ogrzewacza serii SELECT będzie premiowany upominkiem w postaci dużego, sportowego ręcznika MICROTECH z logotypem STIEBEL ELTRON.
 • Zakup 1 sztuki dowolnego ogrzewacza serii EIL będzie premiowany upominkiem w postaci sportowego ręcznika do rąk MICROTECH z logotypem STIEBEL ELTRON.

Wypełnij formularz, zgłoś zakup wybranego ogrzewacza wody z promocji, załącz plik ze zdjęciem faktury lub paragonu, a my wyślemy do Ciebie atrakcyjny ręcznik MICROTECH.

Ręczniki z mikrofibry MICROTECH to obecnie najnowocześniejszy trend. Ręczniki z tej serii są najczęściej używane podczas uprawiania sportu czy podróży. Jednocześnie są szybkoschnące o doskonałej chłonności. Ręczniki sportowe MICTROTECH są równeż  wyjątowo cienkie i mają działanie antybakteryjne.

 

 • Materiał: 80% Polyester, 20% Polyamid
 • Gramatura: 200 g/m2
 • Rozmiary: duży 70x140cm, mały do rąk 30x50 cm
logo_faba_TGI_master

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego spotu reklamowego dotyczącego naszej hurtowni.

Hurtownia FABA

viessmann_buderus

Kotły gazowe BUDERUS , VIESSMANN - Tak!!! To u nas w NAJLEPSZYCH CENACH Z MONTAŻEM!

F2120-houseCOP5_400x540_PL

W styczniu 2021 roku u jednego z naszych klientów zamontowaliśmy pompę ciepła NIBE F2120-8 kW działającą w układzie z instalacją fotowoltaiczną.

Pompa ciepła marki NIBE ma szeroki zakres pracy - do 65 °C na zasilaniu systemu grzewczego i aż 63 °C, gdy temperatura na zewnątrz spadnie do –25 °C.

Nowy typoszereg NIBE F2120 stanowi przełom w technologii pomp ciepła typu powietrze/woda, osiągając sezonowy współczynnik efektywności SCOP powyżej wartości 5,0!

Oznacza to, że pompa ciepła jest w stanie wyprodukować pięć razy więcej energii niż sama pobiera. Ponadto charakteryzuje się niezwykle szerokim zakresem pracy, osiągając 65°C na zasilaniu systemu grzewczego i aż 63°C gdy temperatura na zewnątrz spadnie do -25°C. Co więcej pompa ciepła jest w stanie osiągnąć to wszystko pracując niezwykle cicho.

Nazywamy to PRAWDZIWĄ REWOLUCJĄ W OGRZEWANIU domów.

Obejrzyj film prezentujący nową powietrzną pompę ciepła NIBE F2120

 • Ustawienie parametrów pracy na module sterowania SMO-20
 • Skrzynka elektryczna
 • ELK 9 kW - przepływowy ogrzewacz pomocniczy
 • Kolejny etap - zamykanie urządzeń po sprawdzeniu i wstępnej regulacji
 • ELK 9 kW, SMO-20, skrzynka bezpieczników
 • SMO-20
 • Pompka do skroplin - przyłączenie z jednostki zewnętrznej + transport skroplin do kanalizacji wewnątrz budynku
 • Inwerter SOLIS do instalacji fotowoltaicznej produkującej prąd na potrzeby ogrzewania pompą ciepła
 • Jednostka zewnętrzna pompy ciepła NIBE F2120-8 kW
 • Jednostka zewnętrzna pompy ciepła NIBE F2120-8 kW
 • Jednostka zewnętrzna pompy ciepła NIBE F2120-8 kW
EKCO-3_fotowoltaika_718x300

Szybki postęp technologii znacznie przyczynił się do obniżenia kosztów instalacji fotowoltaicznych. Obowiązujący w Polsce system bilansowania rocznego (tzw. opustu) umożliwia wykorzystanie darmowej energii ze słońca również w półroczu zimowym. Dzięki temu panele PV stają się coraz powszechniejszym elementem na dachach budynków mieszkalnych.

Fotowoltaika i kocioł elektryczny

Instalacje fotowoltaiczne montowane w gospodarstwach domowych mają z reguły moc do 10 kWp, co w polskim klimacie pozwala uzyskać ok 10.000 kWh energii rocznie. Przeciętne zużycie energii na potrzeby oświetlenia oraz AGD i RTV jest na poziomie 3.000 kWh/rok. Przy cenie energii w taryfie G11 wynoszącej 0,62 zł/kWh, zastosowanie instalacji fotowoltaicznej pozwala zaoszczędzić 1.860 zł rocznie. Pozostałą darmową energię ze słońca, dzięki zastosowaniu kotła elektrycznego lub pompy ciepła można przeznaczyć na ogrzewanie wody i domu. Pozwala to dodatkowo zaoszczędzić do ok. 3.500 zł rocznie!

Schemat poglądowy instalacji kotła elektrycznego równolegle z innym kotłem

Pompa ciepła czy kocioł elektryczny do fotowoltaiki?

Pompa ciepła w porównaniu z kotłem zużywa mniej energii. Kocioł elektryczny jest z kolei zdecydowanie tańszy w instalacji i łatwo go wpiąć do istniejącego systemu. Dzięki temu w starszych budynkach kocioł elektryczny może stać się dodatkowym źródłem ciepła wykorzystującym czystą, darmową energię ze słońca bez konieczności kosztownej modernizacji całej instalacji grzewczej.

Z kolei w nowym energooszczędnym budownictwie zapotrzebowanie na energię do celów ogrzewania jest tak małe, że kocioł elektryczny z instalacją PV może być nieomal darmowym źródłem ciepła.

Powyższy rysunek prezentuje poglądowy schemat instalacji kotła elektrycznego równolegle z innym kotłem.

Komfortowe ogrzewanie elektryczne

Kotły elektryczne to zaawansowane urządzenia grzewcze, które zapewniają bezobsługową pracę i komfortową eksploatację. Nie wydzielają spalin, nie powodują niskiej emisji - zapewniają czyste i ekologiczne ogrzewanie. Dzięki wykorzystaniu tańszej taryfy energetycznej są niedrogie w eksploatacji. Przy współpracy z instalacją fotowoltaiczną koszty ogrzewania można zredukować prawie do zera.

Kliknij i sprawdź jaki kocioł elektryczny zastosować w swoim domu.

 

Rys. Porównanie rocznych kosztów ogrzewania kotłem elektrycznym dla budynków o różnych standardach cieplnych, dla różnych taryf energetycznych, przy zastosowaniu buforów do akumulacji ciepła i paneli PV. Do obliczeń przyjęto średnie ceny energii w Polsce w 03.2020 r.

Zobacz także:

Dlaczego warto ogrzewać się kotłem elektrycznym
Elektyczna centrala grzewcza
Tanie ogrzewanie elektryczne - akumulacyjny system grzewczy
Ile kosztuje ogrzewanie elektryczne?
Kocioł elektryczny z kominkiem

 

Tekst pochodzi ze strony polskiego producenta kotłów elektrycznych kospel.pl.

Anti-Sept FOTO

Płyn do dezynfekcji INNOVA-THERM Anti-Sept

 • Nr rejestracji w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych - 0750/TP/2020
 • Produkt zawiera do 10 % gliceryny - działanie ochronne dla skóry rąk
 • Opakowanie - kanister 5 l

Cena sprzedaży 60,00 brutto (55,56 netto)/za op 5 l.

Anti-Sept 5L v2 etykieta

ozonator

W naszej ofercie pojawił się generator ozonu (ozonator) OTS produkcji TECH-Sterowniki przeznaczony do dezynfekcji pomieszczeń.

Generator ozonu (ozonator) przeznaczony jest do ozonowania wszelkiego rodzaju pomieszczeń, mieszkań, samochodów oraz przestrzeni ładunkowych, układów klimatyzacji. Jest to urządzenie także do zastosowań domowych, w pomieszczeniach biurowych, różnego rodzaju gabinetów (kosmetycznych, dentystycznych) i innych lokalach użytkowych, wszędzie tam gdzie wymagana jest dezynfekcja pomieszczeń.
Generator ozonu może być stosowany także do dezynfekcji i usuwania nieprzyjemnych zapachów. Bardzo ważnym aspektem jest, że podczas ozonowania w pomieszczeniu nie mogą przebywać ludzie i zwierzęta. Po zakończeniu ozonowania powinno się przewietrzyć pomieszczenie przez około 15-30 minut.

Generator ozonu OTS-15:

 • wysoka wydajność - aż 15 g/h,
 • zastosowanie zarówno w obiektach prywatnych, jak i komercyjnych,
 • prosta obsługa za pomocą 4 przycisków,
 • działanie w temperaturze 5-50°C,
 • niewielka waga - zaledwie 2,7 kg.

dane_ozonator

Osoby zainteresowane zakupem zapraszamy do kontaktu.

 

W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że nasi pracownicy pełnią dyżury w naszych oddziałach.

Godziny pracy oddziałów (poniedziałek-piątek):

 • Wodzisław Śląski - 9:00 - 17:00
 • Radlin - 7:00 - 16:00
 • Racibórz - 8:00 - 16:00
 • Kędzierzyn-Koźle - 8:00 - 16:00

Soboty:

 • Wodzisław Śląski - 9:00 - 13:00
 • Radlin - 8:00 - 13:00
 • Racibórz - 8:00 - 12:00
 • Kędzierzyn-Koźle - 9:00 - 13:00

Zachęcamy też do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów zakupu.

Życzenia2019

750x200

Szanowni Państwo,

Niniejszym pragniemy poinformować Państwa o planowanym uruchomieniu promocji pomp ciepła NIBE pod hasłem: „Szwedzka dotacja do pomp ciepła NIBE do 10000 zł”

Promocja rozpocznie się 01.03.2019r. i będzie trwała do 31.05.2019r. lub do wyczerpania zapasów.

Promocją objętych jest łącznie 150 szt. gruntowych pomp ciepła NIBE i 150 szt. powietrznych pomp ciepła NIBE. Promocja polega na obniżeniu na czas jej trwania ceny katalogowej gruntowych pomp ciepła typu NIBE F1126, NIBE F1226, NIBE F1145, NIBE F1145 PC, NIBE F1245, NIBE F1245 PC, NIBE F1155, NIBE F1255, NIBE F1155 PC,  NIBE F1255 PC oraz powietrznych pomp ciepła typu NIBE F2040, NIBE F2120, NIBE SPLIT w zestawie z jednostką zewnętrzną i wewnętrzną (AMS i HBS 05 lub AMS i HK 200S) o 4000,00 zł netto przez  NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Szczegóły na www.szwedzkadotacja.pl

AKTUALIZACJA

W związku z ogromnym zainteresowaniem promocją „Szwedzka dotacja do pomp ciepła NIBE do 10000 zł” oraz dużą ilością osób, zarejestrowanych w naszej akcji, które spóźniły się z zamówieniem pompy ciepła w obniżonej cenie lub czekają na decyzję o przyznaniu dotacji, w ramach programu „Czyste Powietrze”, postanowiliśmy wydłużyć termin rejestracji do 30.06.2019r., wraz z możliwością odbioru urządzeń do 15.07.2019r.

Pulę urządzeń objętych promocją, zwiększyliśmy o 100 szt. gruntowych pomp ciepła NIBE i 100 szt. powietrznych pomp ciepła NIBE.

Uwaga, wszystkie zamówienia złożone w ramach promocji, muszą być zrealizowane najpóźniej do dnia 15 lipca 2019r.

Zamówienia niezrealizowane do dnia 15.07.2019r., zostaną automatycznie anulowane.