Zmiany cen - Faba

Zmiany cen

Zmiany cen – aktualności

Logo BIAWAR

Z dniem 3.04.2017 r. w życie wejdzie nowy cennik BIAWAR. Ceny większości produktów zostały podniesione ze względu na rosnące ceny surowców, a w szczególności ceny stali.

W nowym katalogu pojawi się kilka nowości, spośród których na szczególną uwagę zasługują elektryczne podgrzewacze VIKING SMART, wyposażone w zaawansowany elektroniczny regulator sterujący pozwalający na znaczne oszczędności energii.

Viking Smart

Kospel

Od 20.03.2017 r. zaczął obowiązywać nowy katalog Kospel z cennikiem. Zmiana cen podyktowana jest głównie wzrostem cen stali oraz innych kosztów produkcji. Poziom podwyżki jest zróżnicowany - dla większości urządzeń mieści się w przedziale ok. 2-7%.

Nowy katalog z cennikiem 2017 obejmuje m.in. produkty wprowadzone do oferty w ostatnich miesiącach.

NOWOŚCI w katalogu

Wymiennik przeznaczony do montażu pod kotłem gazowym lub elektrycznym SWK Termo Top

SWK_Termo_Top

Urządzenie posiada króćce przyłączeniowe skierowane do góry. Dostępne są pojemności 120 i 140 litrów w dwóch kolorach: białym i grafitowym. Zastosowanie izolacji o grubości 65mm, wykonanej z pianki PUR pozwoliło uzyskać klasę efektywności energetycznej klasaklasa-a . Bardzo dobra izolacja ogranicza straty ciepła nawet o 50%! W porównaniu z podobnym wymiennikiem w klasie C daje to oszczędności energii sięgające 320 kWh w ciągu roku.

SWW Termo Duo i SBW Termo Trio - wymieniki c.w.u. z dwoma i trzema wężownicami

SBW_Termo_Trio

Oferta firmy została poszerzona o nowe modele wymienników c.w.u. o pojemności 300 i 500 litrów:

 • SWW - z dwoma wężownicami spiralnymi umieszczonymi w dolnej części zbiornika
 • SBW - z trzema wężownicami spiralnymi - dwie wężownice zlokalizowane w dolnej części zbiornika i jedna w górnej części zbiornika.

SV i SVW - nowe pojemności zbiorników buforowych

SV_SVW

W ofercie firmy pojawiły się również zbiorniki buforowe o pojemnościach 200 i 1000 litrów. Urządzenia produkowane są w dwóch wersjach:

 • SV - zbiornik buforowy, nieemaliowany
 • SVW - zbiornik buforowy, nieemaliowany, z wężownicą

SP-180.A - wymiennik w klasie energetycznej A

SP-180_A

Wymiennik płaszczowy SP-180 Termo-S będzie oferowany dodatkowo w nowej wersji, zapewniającej klasę efektywności energetycznej klasa-a. SP-180.A posiada bardzo dobrą izolację, która ogranicza straty ciepła nawet o 50%! W porównaniu z podobnym wymiennikiem w klasie C daje to oszczędności energii sięgające 380 kWh w ciągu roku.

EKD - elektryczne kotły dwufunkcyjne

EKD_Kotly_dwufunkcyjne

W ofercie pojawiła się nowa linia kotłów dwufunkcyjnych z serii EKD. Kotły do współpracy z instalacją c.o. z wbudowanym zasobnikiem c.w.u. o poj. 130l.

 • EKD.L - wersja podstawowa, należy wyposażyć dodatkowo w pokojowy regulator temperatury
 • EKD.M.WiFi - wersja ze sterownikiem pogodowym, z możliwością zdalnej regulacji przy pomocy komputera, tabletu lub smartfona

POC Luna inox - 5-litrowy ogrzewacz z klasą A

POC_Luna_5_600W

Pojemnościowy ogrzewacz z serii POC Luna inox został zmodernizowany i zyskał bardzo dobrą izolację cieplną. Dzięki temu ogrzewacz został sklasyfikowany wśród najbardziej energooszczędnych urządzeń i posiada klasę efektywności energetycznej klasa-a.
Ogrzewacz jest produkowany w wersjach z grzałką o mocy 2 kW lub 0,6 kW.

Promienniki podczerwieni

IH_Promienniki_podczerwieni

Firma KOSPEL wprowadziła do oferty nową grupę produktów - promienniki podczerwieni z serii IH GoldSun. Promienniki dają uczucie przyjemnego ciepła podobnie jak promienie słoneczne. Idealnie nadają się do montażu na tarasach, otwartych przestrzeniach, halach, warsztatach itp.

 

ariston-logo

Nowy Cennik ERP Ariston
Z dniem 1 sierpnia 2015 wchodzi w życie nowy cennik Ariston. Zawiera on całkowicie nową gamę urządzeń zgodnych z dyrektywą ERP, w tym nową gamę podgrzewaczy Andris oraz nową gamę kotłów kondensacyjnych z modulowaną pompą. Nowe urządzenia dostępne będą pod nowymi kodami oraz w nowych cenach. Równocześnie z wprowadzeniem nowych modeli z oferty zostają wycofane dotychczasowe urządzenia. Urządzenia z bieżącej gamy będą dostępne do wyczerpania zapasów.

Kotły standardowe
Kotły standardowe pozostają dostępne jedynie do wyczerpania zapasu, a ich cena wzrasta o 3% z dniem 1 sierpnia 2015. Wszystkie zamówienia złożone do końca lipca 2015 z terminem dostawy do końca sierpnia 2015 będą mogły być zrealizowane w oparciu o obecnie obowiązujące ceny.

Auer logo

 

Ceny produktów AUER (i nie tylko) spadają!

W ciągu ostatnich tygodni nastąpiła zmiana cen produktów oferowanych pod marką Auer i Lapesa. Ceny katalogowe przedstawiają się następująco:

ModelCena
Pulsator (kocioł gazowy pulsacyjny) 20 kW10 990,00 netto/13 517,70 brutto (23% VAT)
Cylia AIR 1W
(podgrzewacz z pompą ciepła)
6 980,00 brutto (23% VAT)
LAPESA GX4 130S2 290,00 netto/2 816,70 brutto (23% VAT)
LAPESA GX4 200S2 720,00 netto/3 345,60 brutto (23% VAT)
LAPESA GX4 130S2 490,00 netto/3 062,70 brutto (23% VAT)
LAPESA GX6 200S2 950,00 netto/3 628,50 brutto (23% VAT)

Lapesa to płaszczowy zasobnik c.w.u. wykonany ze stali nierdzewnej INOX 304L lub ze stali kwasoodpornej INOX 316L.

Lapesa GX4 S 304L

Zalety zasobnika Lapesa:

 • krótki czas podgrzewania wody przy mniejszym zapotrzebowaniu na energię.
 • stałe krążenie wody w zasobniku zapobiegające odkładaniu się kamienia.
 • tryb rewizyjny ułatwiający obsługę zasobnika.
 • efektywny system zapobiegania legionelli.
 • pojemność od 80 do 600 litrów.
 • panel sterowania z termostatem i termometrem.
 • wysokiej klasy izolacja termiczna.

 

Cylia AIR 1W to 300-litrowy podgrzewacz wody użytkowej zintegrowany z pompą ciepła (powietrze - woda) wyposażony w dodatkową wężownicę. Źródłem energii wykorzystanym do ogrzewania jest powietrze. Jest to już druga generacja kompletnie wyposażonych urządzeń marki Auer gwarantujących oszczędności w zużyciu energii sięgające nawet 70%. Dodatkowa wężownica umożliwia podłączenie zewnętrznego źródła ciepła. Pompę ciepła Cylia AIR charakteryzuje wysoki współczynnik wydajności COP 4 co oznacza, że dostarcza ona 4 razy więcej energii niż wynosi jej zużycie. Oznacza to przede wszystkim optymalne wykorzystanie energii i wymierne oszczędności.Cylia AIR 1W

Dodatkowym atutem pompy Cylia AIR 1W jest jej wielkość – 166,2 cm - pozwalająca umieścić ją w nawet bardzo niskich pomieszczeniach.

Informacje o kotle pulsacyjnym - http://faba.com.pl/pl/kociol-pulsacyjny-auer/

STIEBEL ELTRON AEG TATRAMAT Logo Faba
Podwyżka dotyczy produktów Stiebel Eltron, AEG oraz Tatramat.

Podwyżka od 01 kwietnia

Od 01 kwietnia 2015 STIEBEL-ELTRON wprowadza podwyżkę cen oraz:

 • STIEBEL-ELTRON wprowadza nową grupę asortymentową ogniwa fotowoltaiczne z osprzętem.
 • Z nowego cennika TD ( Techniki Domowej ) usunięte są ogrzewacze przepływowe oraz konwektory pod marką AEG.
 • Nowy cennik zakłada podwyżkę cen produktów techniki systemowej, domowej oferowanych pod markami STIEBEL ELTRON, AEG oraz
  TATRAMAT.

Nowe ceny można zweryfikować w zamieszczonym poniżej cenniku.