Pompy ciepła TWEETOP - Faba

Aktualność: Pompy ciepła TWEETOP

Pompy ciepła TWEETOP

tweetop

Pompy ciepła TWEETOP to najbardziej ekonomiczny sposób na ogrzewanie domu oraz produkcję ciepłej wody użytkowej.

EcoHeat Pro

Pompa ciepła uhonorowana Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do podgrzewania wody użytkowej wykorzystuje ciepło zakumulowane w powietrzu wentylacyjnym budynku. Przeznaczona jest do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w domach jednorodzinnych, domkach letniskowych, małych punktach handlowych i usługowych. Charakteryzuje ja wysoka wartość współczynnika COP(3,9), przez co koszty użytkowania są niewielkie. Woda podgrzewana jest w higienicznym zasobniku ze stali kwasoodpornej typu 316 lub stali emaliowanej o pojemności 200 lub 300l. Dzięki temu, ze pompa EcoHeat Pro pozyskuje energie cieplna z wyrzucanego powietrza wentylacyjnego budynku, ciepła woda dostępna jest przez 365 dni w roku bez względu na aktualne warunki atmosferyczne. Efektem dodatkowym, cennym użytkowo szczególnie latem, jest chłodzenie pomieszczeń. Zamontowana w piwnicy osusza pomieszczenia uwalniając mury od wilgoci.

EcoHeat Mono

Poprzez zastosowanie zaawansowanego układu termodynamicznego (technologia EVI), składającego się z dodatkowego wymiennika ciepła oraz
dwóch elektronicznych zaworów rozprężnych, pompa ciepła EcoHeat Mono charakteryzuje się bardzo szerokim zakresem pracy i działa efektywnie już od temperatury zewnętrznej -25 °C. Dodatkowo, aż do temperatury zewnętrznej -20 °C, pompa jest w stanie uzyskać nawet 55 °C dla czynnika grzewczego na zasilaniu instalacji grzewczej budynku. Sercem monoblokowych pomp ciepła jest niezawodna, sterowana inwerterowo sprężarka typu Twin Rotary firmy Panasonic. Dzięki takim rozwiązaniom technologicznym, pompa ciepła EcoHeat Mono jest idealnie przystosowana do polskich warunków klimatycznych, gdzie nawet w czasie największych mrozów pobiera darmowa energię z powietrza zewnętrznego. Na uniwersalność urządzeń wskazuje również przystosowanie ich do pracy na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz możliwość klimatyzacji pomieszczeń w okresie letnim.