Pompy ciepła - Faba

Oferta: Pompy ciepła

Pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej są coraz popularniejszą alternatywą dla kolektorów słonecznych. Montaż pomp ciepła jest tańszy od montażu kolektorów i pozwalają one uzyskać ciepłą wodę w dużo szerszym zakresie warunków pogodowych niż kolektory (nie przeszkadza im zachmurzenie czy padający deszcz).

W naszej ofercie znajdują się pompy ciepła 3 typów głównych:

 • pompy powietrzne ( zwane pompami powietrze - woda ) - wykorzystują jako dolne źródło ciepła powietrze zewnętrzne otoczenia lub powietrze wentylacyjne (wyrzutowe, odpadowe) obiektu. Pompy powietrzne nie stanowią stabilnego źródła energii, ponieważ ich efektywność wyrażona współczynnikiem COP jest bardzo wrażliwa na zmienność temperatur zewnętrznych.  Ich zaletą jest niski koszt inwestycji w porównaniu z innymi typami pomp (np. brak konieczności przygotowania kosztownego wymiennika gruntowego).
 • pompy gruntowe (zwane pompami solanka - woda) wykorzystujące energię geotermalną możemy podzielić na:
  • pompy z kolektorem (wymiennikiem) pionowym (pionowe odwierty, pionowe sondy) stanowią bardzo stabilne dolne źródło ciepła o stałym źródle ciepła niezależnym od pory roku. Temperatura na głębokości 15m poniżej poziomu gruntu utrzymuje się na poziomie 8°C . Zaletą pomp z kolektorem jest niezawodne i efektywne dolne źródło (grunt) o stosunkowo wysokiej temperaturze, która zapewni dosyć szybki zwrot wysokich nakładów inwestycyjnych, bo pozwala osiągnąć wysokie współczynniki efektywności COP, a tym samym niskie koszty eksploatacji. Rozwiązanie to zajmuje niewielką przestrzeń i idealnie nadaje się dla niewielkich działek. Pompa z wymiennikiem pionowym doskonale nadaje się również do chłodzenia, klimatyzacji budynku latem i to zarówno aktywnego jak również chłodzenia pasywnego (z użyciem modułu pasywnego chłodzenia, który pozwala na wykorzystanie naturalnego chłodu z gruntu oraz na oszczędne użycie wyłącznie pomp obiegowych z pominięciem sprężarki pompy ciepła).
  • pompy z kolektorem (wymiennikiem) poziomym wymagają dużej powierzchni odkrytej działki, która powinna być podatna na tzw. regenerację, tj. umożliwiać dobre przyjmowanie wody opadowej (z deszczu - nie jest wybetonowana), oraz jest nasłoneczniona (nie powinna być porośnięta drzewami i dużymi krzewami). Pompy z kolektorem są tańsze od pomp z pionowym wymiennikiem, ale efektywność wymienników poziomych (ich przewodność, zdolność akumulacji i regeneracji) zależy bardzo od składu i budowy gruntu (ilość kwarcu, porowatości i nasycenia wodą). Z tego powodu należy z dużą pieczołowitością podejść do obliczenia właściwej mocy wymiennika i jego długości. Łatwo tu o popełnienie błędu oraz niewłaściwe funkcjonowanie układu z możliwością zamrożenia dolnego źródła ciepła włącznie. Tylko rzetelne zaprojektowanie dolnego źródła ciepła i właściwe wykonanie z przestrzeganiem rozlicznych zasad może zapewnić wysoki współczynnik COP efektywności energetycznej i oszczędną bezproblemową eksploatację. Pomimo spełnienia wszelkich zasad istnieje ryzyko, że niezależnie od wykonawcy, a na skutek zmian zachodzących w gruncie oraz klimacie zmieni się wilgotność gleby, które bezpośrednio wpływają na efektywność układu i ekonomiczną opłacalność. Pompa z kolektorem poziomym jest znacznie mniej efektywna w chłodzeniu budynków.
 • pompy głębinowe na bazie studni głębinowych (zwane pompami woda-woda) wykorzystują energię hydrotermalną wód gruntowych. Z uwagi na wysokie temperatury dolnego źródła ciepła 7-12°C osiągają najwyższe współczynniki efektywności przez okrągły rok. Tego typu system budujemy w oparciu o minimum 2 studnie: czerpalną i zrzutową (często wykonujemy kilka studni chłonnych). To idealne z pozoru rozwiązanie narzuca bardzo rygorystyczne wymogi dla studni i wody (wysoka wydajność źródła w studni, odpowiedni skład fizykochemiczny wody, wymóg uzyskania pozwoleń wodno-prawnych, określenia poziomu warstwy wodonośnej oraz miejscowych warunków hydrogeologicznych). Pompy głębinowe są tańsze od pomp gruntowych z wymiennikiem pionowym i porównywalne z kosztem pomp z wymiennikiem poziomym, jednak o jego braku popularności przesądzają wady: możliwość zamulenia studni, możliwość okresowej lub stałej utraty wydajności wody w źródle, ograniczenia formalno prawne.

Oferujemy pompy ciepła następujących producentów:

 1. Nibe - Biawar
 2. Ariston
 3. Elektromet
 4. Tweetop
 5. Hewalex
 6. Stiebel Eltron
 7. Ulrich

Poniżej mogą się Państwo zapoznać z charakterystykami niektórych pomp ciepła dostępnych w naszej w hurtowni.

Wszystkie pompy ciepła dostępne są w promocyjnych cenach wyprzedażowych z ekspozycji targowej.
Info o Targach i sprawozdanie:

http://faba.com.pl/pl/targi-energii-odnawialnej/

http://faba.com.pl/pl/targi-oze-2015-podsumowanie/

Pompa ciepła PCWU 2,5kW HEWALEX

Hewalex Pomp0a ciepła PCWU 2,5 kW

Pompa ciepła PCWU 2,5kW wykorzystuje ciepło zawarte w powietrzu zewnętrznym lub wentylacyjnym do wysokoefektywnej produkcji ciepłej wody użytkowej. Powietrze wylotowe z pompy ciepła ma temperaturę o 5-10°C niższą i może być używane do schładzania pomieszczeń w okresie letnim.

Pompa ciepła PCWU 2,5kW jest kompletnym urządzeniem wykorzystującym OZE oferującym najwyższy pakiet możliwości do ogrzewania wody użytkowej:

- możliwość pracy jako jedyne źródło ogrzewania wody użytkowej w sezonie pozagrzewczym

- praca całoroczna na powietrzu wentylacyjnym o strumieniu przekraczającym 350 m³/h

- ustalanie priorytetów pracy różnych urządzeń grzewczych w kotłowni CWU, tak aby koszt współdziałania systemu był jak najniższy

- programy czasowe

- sterowanie cyrkulacją

- intuicyjny i jednocześnie najbardziej rozbudowany sterownik na rynku pomp ciepła CWU w Polsce

- możliwość kontroli i analizy statystyk pracy w EKONTROL.pl (potrzebny osobny moduł LAN)

- wgląd w dokładnie opomiarowany układ termodynamiczny urządzenia

- kompletność systemu - m.in. pompa obiegowa, stopki amortyzujące, wszystkie czujniki temperatur w zestawie

- kompletny osprzęt przyłączeniowy dostępny w ofercie (m.in. kanały, przepustnice, kierownice powietrza i konstrukcje naścienne).

Podgrzewacz c.w.u. z pompą ciepła PCWU 200k-2,3 kW

Podgrzewacz z pompa ciepła PCWU_200K_2,3kW

Zalety urządzenia:

- wykonany z wysokogatunkowej stali nierdzewnej o grubości ścianki 2mm.

- wersja 200 litrowa (PCWU 200K-2,3kW) posiada jedną wężownicę o powierzchni wymiany ciepła 1 m2.

Ochrona anodą tytanową

- w połączeniu z zasobnikiem ze stali nierdzewnej jest najlepszą ochronę przeciwkorozyjną dostępną na rynku.

- dodatkowo w zasobniku została zamontowana anoda magnezowa – w przypadku braku zasilania lub awarii klient cały czas ma chroniony antykorozyjnie zasobnik.

Automatyka

- kontroler sterujący całą kotłownią CWU

- wyznacza priorytety najtańszego źródła (m.in. od temperatury powietrza zasilającego pompę ciepła).

- możliwość podłączenia do systemu EKONTROL (mobilna zmiana nastaw sterownika i pełne statystyki oraz 24 godzinna obserwacja instalacji przez system i szybka informacja dotycząca alarmów w instalacji)

- 9 schematów do wyboru zawierających kombinację podgrzewacza jedno- lub dwu wężownicowego oraz m.in. pompy cyrkulacyjnej, kotła stałopalnego (np. kominka z płaszczem wodnym) i kotła automatycznego (np. gazowego czy olejowego).

Podgrzewacz wody z pompą ciepła - wersja wisząca Ariston NUOS EVO 110 l

Ariston Nuos Evo

 

 • COP 3,4 przy temperaturze powietrza 20ºC
 • COP 2,6 przy temperaturze powietrza 7ºC
 • praca w trybie pompy ciepła dla temperatury powietrza od -5ºC do 42ºC
 • rurka skraplacza owinięta wokół zasobnika (bez kontaktu z wodą użytkową)
 • tryb pracy pompy ciepła (do 62ºC), pozwalający na większe oszczędności energii
 • obniżony poziom hałasu (FUNKCJA SILENT)
 • zbiornik pokryty emalią tytanową
 • niskie zużycie energii elektrycznej (250W) w trybie pompy ciepła
 • dodatkowe źródło ciepła - 1200[W] dzięki zabudowanej grzałce
 • funkcja GREEN i BOOST
 • możliwość programowania dziennego
 • funkcja Anty-Legionella
 • podwójna anoda magnezowa

Podgrzewacz wody z pompą ciepła - wersja stojąca Ariston NUOS 250 Sol z dodatkową wężownicą

Ariston NUOS 250 Sol

 • COP 3,7
 • aktywna anoda tytanowa z systemem Pro-Tech
 • możliwość pracy w trybie pompy ciepła do temperatury powietrza -5°c
 • podwójna sucha grzałka elektryczna
 • możliwość podłączenia dodatkowego źródła ciepła (kominek z płaszczem wodnym, kocioł stałopalny)
 • możliwość transportu w pozycji poziomej.

Podgrzewacz wody z pompą ciepłą NIBE-BIAWAR OW-PC 270.1R

OW-PC 270.1R

 • współczynnik sprawności COP 3,54 (przy A15/W45)
 • pobór mocy elektrycznej, sprężarka 430 W
 • zintegrowany moduł elektryczny o mocy 1,5 kW
 • kolorowy wyświetlacz z czytelnym menu
 • zintegrowany zbiornik c.w.u. emaliowany o pojemności 285 litrów
 • zasilanie 2x230 V

 Pompa ciepła HPI-4 Kospel

Kospel HPI-4

Pompa ciepła HPI-4 służy do podgrzewania wody użytkowej przy wykorzystaniu energii zgromadzonej w otaczającym powietrzu. Pompa może być podłączona do dowolnego zasobnika c.w.u. Dzięki najwyższej jakości podzespołów o dużej wydajności, pompa HPI-4 osiąga dużą moc grzewczą na poziomie 4kW. Zapewnia to szybki czas nagrzewania wody np. 200 litrów - ok. 2h; 400 litrów - ok. 4h (orientacyjny czas podgrzewania wody 15-45oC przy temperaturze powietrza 20oC.)

Zalety:

 • Sprężarka o dużej wydajności
  Pompa HPI-4 wyposażona jest w sprężarkę rotacyjną o dużej wydajności, dzięki czemu osiąga moc grzewczą 4kW.
  Podobne urządzenia innych producentów posiadają najczęściej moc zaledwie 1,5 do 2,5kW
 • Podwójny parownik
  Parownik o dużej powierzchni wymiany ciepła jest elementem, który zapewnia ponadprzeciętne parametry grzewcze. Duża moc i wysoki współczynnik COP 3,8 (A20W45) pozwalają w sposób oszczędny podgrzewać wodę w czasie nawet o 30-50% krótszym od większości tego typu urządzeń dostępnych na rynku.
 • Skraplacz współosiowy
  W pompie zastosowano skraplacz współosiowy, który umożliwia bezpośrednie podgrzewanie wody użytkowej z maksymalną sprawnością.
 • Filtr powietrza
  Ważnym elementem pompy jest filtr powietrza, który chroni parownik przed zanieczyszczeniami. Wydłuża to żywotność urządzenia i pozwala zachować wysoką sprawność podczas wieloletniej eksploatacji.

Pompa ciepła HP intelligent WGJ 300 i pompa ciepła HP smart WGJ 300

Elektromet HP intelligent WGJ 300
HP intelligent WGJ 300
Elektromet HP smart
HP smart WGJ 300

Zalety pompy ciepła:

 •  wysoka sprawność - COP 4,1
 •  produkt polski
 •  inteligentna automatyka TECH
 •  bardzo cicha praca
 •  unikalny parownik
 •  wysokiej jakosci kompresor
 •  najwyższej jakości zasobnik
 •  emalia tytanowo-kobaltowa PEMCO
 •  dostęp do części zamiennych
 •  serwis Door To Door
 • możliwość zamówienia pompy z dwiema wężownicami

 

Pompa ciepła WWK 300 Sol

Stiebel Eltron WWK 300 Sol

Główne cechy:

 • Bezstopniowa regulacja temperatury w zakresie od 20° do 65°C
 • Efektywne ogrzewanie wody do 65°C dzięki pompie ciepła
 • Pobór ciepła z otoczenia lub powietrza wentylacyjnego o temp. 6°C ÷ 42°C
 • Elektroniczny układ sterowania
 • Nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD
 • Niska emisja hałasu, łatwy transport
 • Model WWK 300 SOL electronic z wężownicą
 • Prestiżowa nagroda Plus X Awards "Najlepszy produkt roku 2013" w kategorii "Ogrzewanie i klimatyzacja"

Pompa ciepła EcoHeatPro

Tweetop EcoHeatPro

 • Niewielkie koszty inwestycyjne związane z zakupem i montażem,
 • wysoka jakość wykonania i długa żywotność,
 • możliwość pozyskiwanie ciepła z całego budynku poprzez systemu kanałów,
 • możliwość podgrzewania wody do temperatury +65˚C,
 • możliwość podłączenia zewnętrznego źródła ciepła
 • idealnie nadaje się do modernizacji istniejących instalacji budynków,
 • niewielkie wymiary,
 • osuszanie powietrza w pomieszczeniu,
 • bezstopniowo ustawiana temperatura ciepłej wody od 10˚C do 60˚C,
 • posiada znak CE.

Pompa ciepła Hitpump Wasser HPW 3,0

Ulrich HitPump Wasser 3,0

 • nowoczesność i prestiż
 • łatwy montaż
 • współpraca z drugim źródłem ciepła każdego rodzaju
 • przyjazna obsługa i użytkowanie
 • duża moc grzewcza (aż do 4,8 kW)
 • wysoka efektywność
 • bezpieczna praca w niskich temperaturach powietrza
Biawar katalog 2021
Download
Bosch katalog 2021
Download
De Dietrich cennik 2021
Download
NIBE cennik 2021
Download